CameraIcon
CameraIcon
SearchIcon
MyQuestionIcon
MyQuestionIcon
Question

Ram bought 5.5 kg of rice at Rs. 13.5 per kg. What was the total cost of rice?


A

42.69

Right on! Give the BNAT exam to get a 100% scholarship for BYJUS courses
B

42.96

No worries! We‘ve got your back. Try BYJU‘S free classes today!
C

43.96

No worries! We‘ve got your back. Try BYJU‘S free classes today!
D

43.69

No worries! We‘ve got your back. Try BYJU‘S free classes today!