CameraIcon
CameraIcon
SearchIcon
MyQuestionIcon
MyQuestionIcon
Question

Aliyah had Rs. 24 to spend on seven pencils. After buying them she had Rs. 10 left. How much did each pencil cost? [4 MARKS]