CameraIcon
CameraIcon
SearchIcon
MyQuestionIcon
MyQuestionIcon
Question

Dev and Ben bought 212 kg and 314 kg of sugar, respectively. If sugar costs ₹32 per kg, what is the total amount they would have to pay?​

A
₹164
No worries! We‘ve got your back. Try BYJU‘S free classes today!
B
₹132
No worries! We‘ve got your back. Try BYJU‘S free classes today!
C
₹156
No worries! We‘ve got your back. Try BYJU‘S free classes today!
D
₹184
Right on! Give the BNAT exam to get a 100% scholarship for BYJUS courses